Dzień Ziemi w Geotermi Podhalańskiej

Z okazji obchodzonego dnia 22 kwietnia Dnia Ziemi PEC Geotermia Podhalańska S.A. zorganizowała w zakładzie Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej dzień otwarty. Zaproszenia zostały wysłane do szkół w gminie Zakopane, Bukowina Tatrzańska oraz Szaflary.

Wydarzenie to spotkało się ze sporym zainteresowaniem zwiedzających, głownie zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z ze szkół w Zakopanem, Brzegach i Zaskalu (łącznie około 160 dzieci).

Grupy zwiedzających oprowadzane były przez pracowników ciepłowni, którzy starali się wyjaśnić sposób powstania złóż geotermalnych na Podhalu oraz możliwości ich eksploatowania
i wykorzystania m. in. jako źródło ogrzewania budynków. Zwiedzający mieli możliwość obejrzenia z bliska odwiertów geotermalnych, halę wymiennikową oraz sterownię.

Oprócz zwiedzenia obiektów Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej i poznania zasad funkcjonowania geotermii uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy o ochronie środowiska. Każde dziecko otrzymało od nas miły upominek. W sprawnym przebiegu wydarzenia wspomogli nas harcerze z ZHP Hufiec.

Informacja UE